Trustpilot
Halvskærm til trailer DOMAR D10228 hjulkasse 460/280mm
Halvskærm til trailer DOMAR D10228 hjulkasse 460/280mm
Halvskærm til trailer DOMAR D10228 hjulkasse 460/280mm
Halvskærm til trailer DOMAR D10228 hjulkasse 460/280mm

Halvskærm til trailer DOMAR D10228 hjulkasse 460/280mm

  • D10228 DOMAR halvskærmen er 460 mm lang og 280 mm bred. Den beskytter traileren og lasten mod mekaniske skader og andre trafikanter mod stænk af mudder eller sten under hjulene.
Producent: DOMAR
Skærmens længde: 460 mm
Skærmens bredde: 280 mm
Skærmens højde: 90 mm
Monteringshuller: nej
82,19 DKK
65,75 DKK Nettopris

Halvskærm til trailer DOMAR D10228 hjulkasse 460/280mm

82,19 DKK
65,75 DKK Nettopris
    Spørg om produktet
    Hvis den ovenstående beskrivelse ikke er tilstrækkelig for dig, så send os dit spørgsmål om dette produkt. Vi forsøger at svare så hurtigt som muligt. Data behandles iht persondatapolitik. Ved at indsende dem accepterer du dets vilkår.
    Skriv din anmeldelse
    Din anmeldelse:
    5/5
    Tilføj dit eget produktbillede:
    [producent]

    Halvskærm til trailer DOMAR D10228 hjulkasse 460/280mm

    D10228 halvskærmen fra DOMAR er et kompakt og solidt element designet til at beskytte hjul på erhvervstrailere, sættevogne, landbrugs- og entreprenørmaskiner og andre køretøjer, der opererer under krævende forhold. Takket være dens dimensioner - længde 460 mm, bredde 280 mm og højde 90 mm - fungerer den fantastisk, hvor der er behov for effektiv beskyttelse mod vand, mudder og sten under hjulene, samtidig med at den sparer plads og giver nem adgang til drivelementerne. Den har ikke fabriksmonteringshuller , hvilket giver brugeren mulighed for frit at justere monteringspunkterne til den specifikke køretøjsstruktur .

    Halvskærmen er lavet af plastik af høj kvalitet , der er modstandsdygtig over for korrosion, UV-stråling og mekanisk skade , og sikrer holdbarhed og pålidelighed under forskellige driftsforhold. Takket være dens lette konstruktion og enkle montering er det en praktisk løsning, der øger trafiksikkerheden og forbedrer køretøjets æstetik.

    Halvskærme anbefales især, hvor store skærme kan hindre service eller adgang til chassiset. Deres primære opgave er at begrænse vandsprøjt og snavs under hjulene , hvilket beskytter andre trafikanter, selve maskinen og den transporterede last. En velvalgt halvskærm udfører en beskyttende funktion i en kompakt form, der opretholder nem adgang til køreelementer og giver køretøjerne et professionelt udseende.

    Producent
    DOMAR
    Produktkode
    UT006984
    Skærmens længde
    460 mm
    Skærmens bredde
    280 mm
    Skærmens højde
    90 mm
    Monteringshuller
    nej
    Materiale
    plast
    Antal i sæt
    1
    Enhed, der er ansvarlig for dette produkt i EU
    DOMAR SPAMere
    Adresse: VIA APPIA ANTICA KM 13.100Postnummer: 75100By: ZI Jesce MateraLand: ItalyAdres email: info@domar.it
    pixel