I sæt
Nem returnering
Køb og tjek derhjemme. I løbet af
14
dage kan du gøre brug af din fortrydelsesret uden at angive årsag.
Vis detaljer
14dage ti at gøre brug af din fortrydelsesret
Din tilfredshed er meget vigtig for os. Du kan returnere produkter i løbet af
14 dage uden at angive årsag.
Uden stress og bekymringer
Vores nemmeretursystem
Alle returneringer i vores butik behandles af vores nemme retursystem, som giver dig mulighed for at sende os en returpakke.
Surringsbånd med skralde 3M/25mm/1T
Surringsbånd er perfekt til sikring af gods på f.eks. lastbiler, trailere, varevogne eller paller. Med surringsbåndet kan du sikre diverse materialer, alt fra små mængder byggematerialer til cykler og meget, meget mere. Vores surringsbånd er i kvalitets materiale og er utrolig hårde. Skralden og kroge er fremstillet af førsteklasses galvaniseret stål, som sikrer mod korrosion.
- Længde 3 m
- Bredde 25 mm
- Brudstyrke 1 ton
Med et surringsbånd fra UNITRAILER undgår du tabt gods. Det kan du bruge på motorveje i hele Europa. Der overholdes europæiske standarder, derfor kan surringsbåndet bruges i erhvervsmæssige forhold.

Hvorfor er vores surringsbånd det bedste valg?
- den bedste kvalitet EN 12195-2
- GS TUV
- 1 ton (1000DAN)
- parametrene er mærket på engelsk
- fremstillet af polyester
- stor skralde af stål
På vores hjemmeside finder du forskellige størrelser. Ønsker du at bestille engros, kontakt vores kundeservice via telefon, på mail eller chat.
Tekniske parametre:
Model: | Surringsbånd med skralde 3M/25MM/1T |
Producent: | UNITRAILER |
Længde (bånd): | 3 m |
Belastning: | 1 ton |
Surringsbånd bredde: | 25 mm |
Antal af stykker: | 10 |
Anmeldelser fra vores brugere